Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Our Happy Time (Kmovie)

Our Happy Time (Kmovie) Empty Our Happy Time (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 1:49 am

Our Happy Time (Kmovie) Ourhappytimearx1dd1

Bugün uzun zamandır yapmadığım bir şey yaptım; oturdum bir film izledim.Bir ara Kore filmleriyle kafayı bozmuş bir insan olarak, bu bağımlılığımın haksız bir zemine oturmadığını bir kere daha kendime kanıtlamış oldum böylece.Zira bugün izlediğim Maundy Thursday, beni duygu seline sürüklemede o kadar da zorluk çekmedi.Film; hayata umutsuzlukla bakan iki insanı konu alıyor ve bu şekilde başlayan film, hayatının kendisinin asıl “umut” olduğunu vurgulayarak son buluyor..

Kadın karakterimiz; 3 kere intihara teşebbüs etmiş ama her seferinde kurtarılmış; zengin bir aileden gelen, eski ünlü bir şarkıcı ve şimdi üniversitede eğitim görevlisi olan, güzel ve bağımsız bir karakter.Ama bu olumlu niteliklerinin yanında; her gün doğan güneşe, aldığı verdiği her nefese lanetle bakıyor; yaşamak için içinde en ufak bir istek taşımıyor.Bu şekilde hissetmesinin ve annesine karşı duyduğu nefretin nedeni filmin ortalarında kendini gösterse de, esas olarak “yaşamak istemiyorum” mesajını filmin başında sağlam bir şekilde veriyor.Erkek karakterimiz ise; üç kadını öldürdüğü için ölüme mahkum edilmiş, hücresinde ölmeyi bekleyen ve bunu hak ettiğini düşündüğü için, kendisine yöneltilen hiçbir yardımı kabul etmeyen; sadece ölüme kavuşmak isteyen bir insan..

Bu iki umutsuz insanın karşılaşması ise; kızımızın teyzesi sayesinde oluyor.Teyze, hapishane rahibesi olduğundan, tekrar intihara teşebbüs eden yeğenini bu umutsuz düşüncelerden uyandırmak; ölecek olan gencin eskiden kardeşinin çok sevdiği şarkıcıyı görme isteğini yerine getirmek adına, ikisini zorlada olsa bir araya getiriyor.Artık her Perşembe günü, hapishanenin görüş odasında istemeseler de bir araya gelecekler ve yüz yüze bakacaklar.Başta havada esen düşmanca duygular, yavaşça rahatsız bir ortama, oradan bir iki muhabbete, sonrasında ise hiç kimseye anlatılamayan sırların birbirlerine açıklanmasına kadar ilerliyor.

Ben ikisinin arasında ki ilişkiye “aşk” gözüyle bakamıyorum; onlar benim gözümde çok iyi iki arkadaş; dün ölmek isterken bugün kendi yaralarını birbirlerinin destekleriyle saran ve yaşamak isteyen iki insan.Film için; romantik veya komedi diyemiyorum; kendini hissettiren o dram havası az veya çok her yere sinmiş vaziyette.Göz yaşları; kişinin ruhsal durumuna göre sel olup akıp gider, geriye güzel ve etkileyici bir film izlediğimizle kalırız.
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics