Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Show Must Go On (Kmovie)

The Show Must Go On (Kmovie) Empty The Show Must Go On (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Paz Ocak 25, 2009 11:47 pm

The Show Must Go On (Kmovie) Uahansegye4823wa7

Cast
Kang-ho Song - Kang In-goo
Dal-su Oh - Hyun-soo
Je-mun Yun - Noh
Ji-yeong Park - Mi-ryung

Sanırım ben izlediğim filmlerde her şeyin yolunda gitmesini isteyen; imkansızlıkların söz konusu olmadığı, zor anların yaşanmadığı, yaşansa bile bir şekilde bunun üstesinden gelinen konuları barındıran filmleri tercih ediyorum..Gerçeğe yakın filmler, her ne kadar takdir kazansa da , ben izlediğim filmlerde masal dinlemeyi seviyorum, mutlu sonları görmek istiyorum..Göremeyince , evet oturup “ne kötü bir filmdi” demiyorum; yiğidi öldürüp gene de hakkını teslim etmeye çalışıyorum ama az çok bir hayal kırıklığı hissetmeden de geçemiyorum..

Dün izledim bu filmi, ve yukarda o kadar bahsettikten sonra bu filmin “gerçeğe yakın” olan filmlerden biri olduğunu söyleyebilirim..Bir gangsterlik filmi aslında, ama izlediğim diğer filmlerde ki gibi burada adamlarımız dövüşüp işleri yoluna koyamıyorlar, önlerine gelen bütün sorunları halledemiyorlar.Şu resimdeki adam, bütün hayatını köpekler diye tanınan bir gangster grubunun içinde geçirmiş; iki çocuğunu oradan kazandığı parayla yetiştirmeye çalışmış..Oğlunu Kanada’da okuturken, asi kızıyla ilgilenmeye çalışmış aynı zamanda..

Bunca zaman çalıştığı işte tam yükselmeye başlamışken; yaptığı işin acımasızlığı yüzüne vuruvermiş..-Hayır sanki ben izlememişim de başkasından dinlemişim gibi –miş’li zaman kullanıyorum bir de-..Her neyse; adamımız bu sefer yüklü bir iş kaptığını düşünürken, karısı tarafından “ya işin ya da biz” diyerek seçim yapmaya zorlanıyor; bir taraftan da asıl patronun kardeşi tarafından yaptığı iş elinden alınarak, içinde bulunduğu gruptan dışlanıyor.Bir anda kendini bir başına bulan karakterimiz için bu noktadan sonra filmin ikinci yarısı başlıyor..

Ama dediğim gibi süper kahramanlık öyküleri barındırmıyor bu film, biraz realist takılalım demiş filmi yapanlar; aynen bu kararda da devam etmişler..Bir de ben filmi izlerken izlediğim site arada bir sorun çıkarıp durdu, iki bölümlük filmi resmen dört bölüm şeklinde izledim.O kadar ki dün başladım izlemeye, hain site son on dakikasını göstermedi bana bir türlü..Ben de daha bu sabah bitirebildim filmi..Hayatımda hiç bu kadar sancılı bir şekilde film izlememiştim ama ne yapalım, merak insanı deli edebiliyor.Bu film hakkında başka ne diyebilirim ki; “öyle” bir film işte..
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics