Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rough Cut (Kmovie)

Rough Cut (Kmovie) Empty Rough Cut (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 1:54 am

Rough Cut (Kmovie) Poster335769ez6

Hounded by the media everywhere he goes, movie star Soo Ta has a temper that matches his paycheck, and a bent for trouble. Shooting for his latest production, a gangster film, comes to standstill after he beats up another actor. Too invested in his role, Soo Ta recruits real-life gangster Gang Pae to become his new co-star. Gang Pae agrees, but on one condition: all the violence in the movie has to be real instead of staged.

Cast
So Ji-sub
Kang Ji-hwan
Hong Soo-hyeon
Ko Chang-seok
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

Rough Cut (Kmovie) Empty Geri: Rough Cut (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 1:55 am

Uzun zamandır bu filmi izlemek istiyordum, ama 2008 yapımı olduğundan trailerdan başka bir şey bulamıyordum hakkında.Ve kabul ediyorum baş rolde So Ji Sub var diye bu kadar istekle bu filmi arama girişimlerim oldu.Sonunda bugün birden karşıma çıkıverdi; başta çok şaşırdım “nasıl olur ben seni o kadar aradım da bulamadım, şimdi birden nasıl karşıma çıkarsın” dedim ekrana; cevap alamayacağımı bilerek.Ama büyük bir mutlulukla tıkladım ilk patra.Film mi kısaydı yoksa bana heyecandan mı bu kadar kısa geldi anlamış değilim..

Daha önce bu filmden hiç bahsetmedim sanırım.Şimdi konuyu kendi cümlelerimle açıklamak isterim ama bu sefer işi erbabına bırakıp, sarangni’den alıntı yaparak açıklayalım.

“Örgütünün iki numaralı adamı Gang-pae, artık olağan bir hale gelen şiddetten bunalmıştır ve aktör olma hayalinden de hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Yıldız aktör Soo-ta ise bir perdenin arkasında, gözlerden ırak yaşamaktadır. Zamanla bu davranışı dikkat çekmeye başlar ve bu durum, nereye gitse peşini bırakmak istemeyen magazin tarafından kışkırtılır. Bu da onu, kontrolsüz bir biçimde uzayıp giden bir dizi olayın içine sokar. Bir süre sonra bir gangsteri oynadığı yeni bir filmin çekimlerine başlar. Sinirli yapısından dolayı, çekimler sırasında bir aktörü döver ve çekimlerin durmasına neden olur. Bu durumdan kendisini sorumlu hisseden Soo-ta, çekimlerin devam etmesini sağlamak için, tesadüfen tanıştığı Gang-pae’den kendisiyle birlikte filmde oynamasını ister. Gang-pae, filmdeki şiddet sahnelerinin sahte olmaması koşuluyla teklifi kabul eder”..

Çok güzel yazmış yazan, benim bunun üstüne söyleyecek pek de fazla bir şeyim yok aslında.Mesleği gangster olan “ne düşündüğü belli olmayan” bir karakterle; mesleği aktörlük olan ama yaptığı hatalar yüzünden en az o gangster kadar yalnız yaşayan başka bir karakter.Filmlerde karşısında ki aktörleri döven, onların hayranlarının yumurtalı saldırılarına uğrayan ama inatla “özür dilemeyeceğim” diyen; yıllardır birlikte olduğu kadınla bir kere bile gündüz gözüyle el ele tutuşmayan/bundan kaçınan bu aktör hayatının akışında bu gangsterle karşılaşıyor.Onun bir çare olacağını düşünürken; artık rol arkadaşı olarak kendisini gerçekten dövecek ve bundan zevk alacak bir iş ortağı yapıyor onu..

So Ji Sub, ise gangster rolünde bütün inandırıcılığını ortaya döküyor.Yıllarını kavga ederek geçiren bu adam, hep keyifle izlediği bu filmlerden birine dahil olacak ve herkese kendini gösterebilecek.O aslında bütün film boyunca izleyen herkese ve o aktöre tek bir şey gösterecek; “bir aktör ya da bir gangster, ikisi de aynı şey..” Herkes oynuyor ama ben hepinizden güzel oynuyorum diyor.Bu ikisini bir araya getiren; ettikleri onca kavgadan sonra onları bizim gözümüzde pek de farklı yapmayan şey bu bence.Film için yapılan yorumları okuduğumda; seveni de çok sevmeyeni de.Ama ben kesinlikle sevenlerin tarafındayım; “çok güzeldi” diyor içim ama hem de çok ama çok güzel..

Film, benim basit anlatımım gibi basit bir şey değil; altında daha ciddi mesajları var gibi geliyor bana, hissediyorum ama dile dökemiyorum.Yine de etkiliyor beni, etkisinden uzun süre kurtulacağımı da pek zannetmiyorum..Dolu dolu bir aksiyon filmi izlemek istiyor musunuz, hem de oldukça farklı bir hikaye örgüsünde.İşte sahne arkası ve sahnede olan bitenler.
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics