Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Midnight Secretary (manga)

Midnight Secretary (manga) Empty Midnight Secretary (manga)

Mesaj tarafından dek_ort Paz Ocak 25, 2009 7:52 pm

Midnight Secretary (manga) 706kapakresmija8

Tanıtım:

Kaya Satozuki, Japonya'nın en büyük firmalarından biri olan Touma Firmasında, Kyouhei Touma'nın özel sekreteri olarak işe başlar. İşinde oldukça profesyonel olmasına rağmen ciddi ve sade görüntüsü yüzünden kibiri ve aksiliği ile ün salmış çapkın patronundan onay alamaz ancak patronuna kendini ispatlamaya karar verir ve işi almak için insanüstü bir performansla çalışmaya başlar.

Bir gece, tesadüfen patronunun vampir olduğunu keşfeden Kaya, ilk şaşkınlığın ardından bunu da bir meydan okuma olarak görür ve mükemmel sekreter olarak işine devam etmeye karar verir. Ancak zamanla hisleri ve işi arasında sıkışıp kalan Kaya başarılı olabilecekmidir? (alıntıdır..)
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

Midnight Secretary (manga) Empty Shoujo mangaların en güzel örneği..

Mesaj tarafından dek_ort Paz Ocak 25, 2009 7:53 pm

Uzun zamandır manga okumamıştım; geçen gece nette avare avare dolanırken gözüme çarptı birden bu manga ve bende okumaya başladım..Aslında 6+ cilt olmasına rağmen sadece 5 cilt çevrilmiş vaziyette, onun için bitmemiş bir manganın heyecanı ile yine baş başa kaldım..Nerdeyse gece boyunca okudum, hatta bir ara gözlerim iflas etti artık, bulanık görmeye bile başladı..Neyse ki son verilen bölüme kadar hepsini okudum öyle yattım, aslında buna yatmak denmez resmen sızdım kaldım..

Konusu, şimdiye kadar çoğunluğun ilgisini çeken, hakkında kitap, film, dizi, anime ve de manga derken ne var ne yok konu malzemesi yapılan bir şey; vampirler ve onların gizli yaşantısı..Vampirler konusunda aslında şimdiye kadar değişen hiçbir şey olmadı benim gözümde..Dracula, Buffy ve Angel serileri, hatta son zamanlarda birden yıldızı parlayan ve nicelerini peşinden sürükleyecek gibi duran Twilight kitapları, son dönem True Blood dizisi derken arada ince ayrıntılar değişiklik gösteriyor ama fikir yine de o cazip yüzünü göstermekten kaçınmıyor; vampirler hala herkesin ilgisini çekiyor..

Bu mangada ise; aksiyon aramamak gerek, zira türü itibariyle bundan bir hayli uzak bir noktada kendisi..Zaten benim gibi birinden özellikle manga konusunda aksiyon takip etmesi de beklenemezdi..Bende kendimi hayali sukuta uğratmadan romantik türde bir manga okumaya karar verdim..Efendim buradaki vampir ahalisi; sadece karşı cins insanlardan beslenmekte ve de insanlardan çocuk sahibi olabilmekte.Ancak, doğan çocuklar arasında iki kardeşten biri insan olurken diğeri de vampir olabilmekte..Yani nasıl bir türün doğacağı tamamen kaderin oyununa bakmakta..

Manga aslen bir vampir üzerine kurulu; diğer vampir klanını pek göremiyoruz..Bu vampirimiz zengin bir insanın vampir karısından olma “vampir” oğlu..Büyük bir iş yerinde üst düzey yönetici olarak çalışırken, bir gün kendisine yeni bir sekreter verilir..Bu kızımız patronunun asıl türü hakkında hiçbir şey bilmezken; onun kendini beğenmişliğinden, çapkınlığından ve de asabiliğinden yaka silkmekte ama görev aşkıyla dolu olduğundan sesini çıkarmamaktadır..Buraya kadar güzel olan durumu; patronunun sivri dişlerini gördüğü anda değişiverir…Ve sonda bırakılan üç nokta okuyanı bütün gece ayakta tutar, devamını mutlaka okumalıyım diyerek..
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics