Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beast Master (manga)

Beast Master (manga) Empty Beast Master (manga)

Mesaj tarafından dek_ort Paz Ocak 25, 2009 7:51 pm

Beast Master (manga) 2485639436e9ca461d01wt7

Canım çok sıkıldı, film izlemek istemedim bende manga okuyayım bari dedim ve işte bu mangayı buldum; Beast Master.Türü için; komedi, romantizm, okul hayatı ve shoujo deniyordu, gerçi ben “joesi” arayarak buldum ama yine de fark etmez çok güzel bir şey bulmuş oldum .Bu tür mangaların konuları hemen hemen aynı oluyor aslında, kız vardır oğlan vardır bir şekilde birbirlerini severler ve arada biz onların duygularını ifade etmelerini, kıskançlıklarını, ve daha nice olayları takip edip mutlu sona merhaba deriz..

Ama işte manga okurken iş bu basit anlatımdan çıkıyor.Konu her ne kadar sıradan gelirse gelsin çizimler iyi olduğu sürece, siz konuşmaları okumasanız bile sırf o ifadelere, çizimlerin yumuşaklığına bakarak okuduğunuz şeye hayran kalabilirsiniz.Zaten manga okumanın sırrı da burada yatıyor; çizgi roman okuyorsunuz ama size tam da istediğiniz şeyi veren çizgi romanlara sahip oluyorsunuz mangalarda.Bu manganın konusuna dönecek olursak; Lise 2’ye giden, hayvanları çok seven bir hanım kızımız var Yuiko adında.Kendisi hayvanları seviyor sevmesine de şu 17 yıllık hayatı boyunca tek bir hayvan ona sıcaklık göstermiyor; kız ne kadar onlara yaklaşmaya çalışsa da hayvanlar o kadar hızlı bir şekilde ondan kaçıyor..

Bir gece vakti ondan kaçan kedisini kovalarken, kedi o korkuyla kendini ağaca atıyor.Kız kediyi indirmeye çalışırken birden ağaçtan bir çocuk yere atlıyor ve kızımıza bakıyor.Çocuk dediysem de dünyalar tatlısı bir şeyden bahsetmiyorum.Görenin daha ilk bakışta korktuğu, vahşi ve tehlikeli bir şeyden bahsediyorum.Kızımız daha ne olduğunu anlayamadan, ertesi gün okulda onun sınıfa gelen yeni öğrenci olduğunu öğreniyor ve herkes bu çocuktan korkarken, o çocuğun peşine düşüyor; “dün gece kedimi bana verdiğin için teşekkürler “ demek için..

Sonradan bu çocuğun aslında o kadar tehlikeli ve vahşi olmadığını, sadece dış görünüşünden dolayı insanların ondan korktuğunu ve bu dışlanmışlık için, bir köşede üzüntü içinde hayatını geçirdiğini anlarız.Tabi arkasında daha bir sır saklıdır ve manganın ilerleyen sayfalarında kızla birlikte bunu keşfeder; çocuğun tatlı ve gülümseyen hallerine “ayy canım benim” diyen sevginin dışa vurulmuş ünlemlerini yaşarız..Uzun bir manga değil, bir saatte biten bir şey.. : )
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics