Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Private Prince (manga)

Private Prince (manga) Empty Private Prince (manga)

Mesaj tarafından dek_ort Paz Ocak 25, 2009 7:44 pm

Private Prince (manga) 31112496hs7

Bu mangayı çok uzun zaman önce indirip okumuştum, bugün bir yerde karşılaştım tekrar bahsetmeden geçmek istemedim.Her ne kadar ne kadar Kore filmi izlesem veya ne kadar manga okursam okuyayım bir türlü isimleri aklımda kalmadığı için her zamanki gibi “esas oğlan ve esas kız” şeklinde devam edelim.Burada esas kızımız, annesinin “aile işini sen devralacaksın” serzenişlerini ve de baskılarını duymazdan gelerek “okumak” için evden ayrılmış ve kendini tarihe vermiş bir üniversite öğrencisi.Dışardan bakıldığında gözlükleri ve giyinişiyle pek bir albenisi yok ama gözlükler gittiğinde, işler tam tersi oluyor..

Bu kızımız tezi için öyle bir konu seçmiş ki, birinci elden bilgi toplamadan bunu başarabilmesi mümkün değil.Japon olan ama vakti zamanında başka bir ülkenin prensiyle evlenmiş bir kadının tarihini yazacak.Bunu nasıl yapacağını bilemezken bir gün sanki bütün duaları kabul olmuş gibi bu kraliçenin torunu olan esas oğlan prensimiz kendi ülkesinde okumayı reddederek ve Japonya ile ilişkileri güçlendirmek adına bizim kızın okuduğu okula kaydını yaptırır ve peşinde hayran kitlesi ve gazetecilerle okulun kapısından içeri girer.Artık bizim kız için, “bilgi kaynağını” ona büyük annesi hakkında bilgi vermesi için ikna etmekten başka bir dert kalmamıştır..

Ama ummadığın taş baş yararmış derler, bizim esas oğlan özünde, pek de öyle gazetelere ve hayran kitlesine gülücükler dağıtan, nazik kişiliği ile herkesi etkileyen bir şahsiyet değildir ve bizde bu gerçeği esas kızımızla öğreniriz.Bizim kız, giyinir, süslenir püslenir kendini prens için verilen partiye bir bahane ile atar ama partiden çıkışı pek de öyle kolay olmayacaktır.Ki bu anlattıklarım sanırım ilk cildin ilk bölümlerinde oluyor.Manganın tamamı 5 cilt, 24 bölüm ama insan okumaya bir başlayınca –özellikle bu türü sevenler için söylüyorum- göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor.Tabi en önemli özelliği elimizin altında bitmiş bir manga olması, yeni bölüm diye kıvrandırmadan okutuyor kendini..

Ben büyük bir zevkle okuduğumu hatırlıyorum zamanında, boş bir anınızı manga ile değerlendirmek isterseniz ve “comedy, drama, josei, romance, smut” türleri okumakla ilgili bir sorununuz yoksa, hoş bir manga olabilir
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics