Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hot Gimmick (manga)

Hot Gimmick (manga) Empty Hot Gimmick (manga)

Mesaj tarafından dek_ort Paz Ocak 25, 2009 7:43 pm

Hot Gimmick (manga) Hotgimmicktrioex8

Manga okumaya başladığım zamanlarda okuduğum bir mangadır kendisini.Çok iyi hatırlarım; akşam vakti başlamış, gecenin 3’üne kadar okumuş ama yine de bitirememiştim o zamanlarda.Tabi manga okumanın acemiliğiyle birlikte olaylara duyduğum şaşkınlık had safhadaydı.Sanırım geçen yaz tatilinde okumuştum; yattığımda manga karakterleriyle dolu kabuslar gördüğümü de itiraf edeyim.Tür kısmında; “comedy, drama, josei, romance, shoujo, smut” ifadeleri yer alıyor ve bence her bir türün hakkını teslim ediyor; belki de fazlasıyla..

Konusunu alıntı yaparak aktarırsak ; “Hatsumi Narita; babasının çalıştığı şirketin apartmanında yaşayan düzenli, sakin bir lise öğrencisidir. Bir gün kız kardeşi Akane, hamile olabileceğini söyler ve Hatsumi’den gebelik testi alması için yardım ister. Hatsumi, istemese de razı olur ve kılık değiştirerek testi almaya gider. Fakat dönüşte uzun zamandır görmediği ve çocukluğundan beri nefret ettiği Tachibana Ryouki ile çarpışır, şirket başkanının oğlu olan Ryouki gebelik testini görünce bunun Hatsumi’ye ait olduğunu düşünür. Hatsumi bunu kimseye söylememesini rica eder. Ryouki ise bunun karşılığında Hatsumi’den kölesi olmasını ister. Hatsumi bunu başta kabul etmese de ailesinin küçük düşmesini önlemek için kabul eder. Tam bu sırada Hatsumi’nin uzun zamandır görmediği çocukluk arkadaşı Azusa da geri döner.” Şeklinde anlatılmış..

Aslında gene olarak bütün hikaye Ryouki’nin tehditleri ve kötü emelleri üzerinde şekilleniyor.Bir de tabi kızımıza aşık olan erkek popülasyonu da insana baya bir zorluk çektiriyor.Bu manga benim ilklerim arasında olduğu için şu; dışarıya karşı mükemmel, nazik ama mesafeli, ancak kendi kız arkadaşına feci şekilde kötü davranan yakışıklı erkek profili ile ilk defa karşılaştığım mangadır.Tabi uzak doğu kültüründe erkeklerin dışa karşı sert profil çizdiklerini biz nerden bilelim;, Açıkçası okurken baya bir şaşırmıştım.Ryouki, her ne kadar sonradan sevdiğim ve desteklediğim bir karakter olsa da; baya “farklı” bir karakter olduğunu da söylemek istiyorum.Tabi kızımızın salaklıkları, itaat kapasitesi de insanı bazen şaşkınlığa sürükleyebiliyor..

Komedi, romantizm kısmı az çok kendini belli ediyor zaten; dram ve smut kısmında ise birkaç kelam etmek gerek.Smut pek bir şey yok; en azından abartılı bir şey yok.Tabi bazı sayfalarda kızımıza saldıran Ryouki’nin “mazur” görülen sapıklıklarını saymazsak, son bölüme kadar ciddi bir smut örneği göremezsiniz.Dram ise; burada büyük bir gizem bekliyor okuyanı.Aslında okuyanı dehşet verici şaşkınlık duygusundan kurtarmak için yapılan açıklamalar için üretmişler sanki.Zira her an “ayy ben ensest bir şey mi okuyorum” duygusuna da sürükleyebilecek bir manga.Kısacası, az önce bahsini ettiğimiz tür kısmındakilerin hakkını veren, 12 ciltlik, bitmiş bir manga.
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics