Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mr Socrates (Kmovie)

Mr Socrates (Kmovie) Empty Mr Socrates (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 2:01 am

Mr Socrates (Kmovie) Mrsocratespb6

Asking his father who is imprisoned in jail for money, threatening a friend who became a murderer by mistake, stealing money from his friends…KU Dong-hyuk (KIM Rae-won) is the worst scumbag you can ever imagine. Living a low-life existence like a street dog, one day, Dong-hyuk gets kidnapped by a mysterious gang. Held captive for no reason, Dong-huk is repeatedly trained by the gang in a secret and inhumane way. Dong-hyuk tries to escape but fails, which makes the training more harsh and cruel than before. After finishing all the training, the gang orders Dong-hyuk to become a police detective as their secret connection.

Cast:
* Kim Rae-won
* Kang Shin-il
* Lee Jong-hyuk
* Yoon Tae-yeong
* Oh Kwang-rok
* Park Cheol-min
* Heo Jeong-min
* Park Yeong-hoon
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

Mr Socrates (Kmovie) Empty Hayatın anlamı…

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 2:02 am

Mr Socrates, heyecanla izlenecek bir film ve kesinlikle çok farklı bir hikaye örgüsüne sahip.Serseri bir karakter var elimizde ama öyle sıradan bir serseri değil.Kendisi hapiste yatan babasından borç para isteyecek kadar sorumsuz; arkadaşlarının kirli işler için arama listesinde ilk numarada bulunacak kadar sefil gözlerle bakıyor hayata.Biraz acımasız bir yorum oldu bu, ama adamın kendisi öyle bir yaşam tarzı ve düşünce dünyası içinde..

Bir gece vakti bazı adamlar tarafından kaçırılıyor ve eski, bilinmeyen, kapalı bir okula kapatılıyor.Burada kendisine “öğretmen” diyen mafya kılıklı bir adam ve onun adamları tarafından sabah akşam ders çalışmaya zorlanır.Evet yanlış okumadınız; “ders çalışmak.” Bizimkini kaçıran adamlar bir mafyaya mensup olup;iyi bir eğitimden geçirdikten sonra onu polis yapacaklar ve kendi mafyaları adına çalışmasını isteyecekler; bütün plan bundan ibaret aslında.Ve hayır spoiler vermiyorum, filmin özetinde buraya kadar anlatılıyor.Ders çalışmak hiç bu kadar eziyetli olmamıştır, bunu söyleyebilirim.

Misal, hız problemleri mi çalışılacak; bu adam tren yoluna kelepçelenir, üstüne doğru bir tren gelirken ona soru sorulur ve cevaba karşılık kelepçenin anahtarları önerilir.Zaten öyle bir andan sonra insan hayatı boyunca hız problemlerini unutamaz bence..Bizimkisi, sabah akşam lise bitirme sınavlarına çalışmaya zorlanır; isyan ettiğinde bir güzel dayak yer ve eğitim anlayışına yeni bir bakış açısı getirilir.Öyle veya böyle bizimki polis olduğunda, asıl mevzu kendini daha sonralarda göstermeye başlıyor..

Çok güzel bir film gerçekten, ben heyecan içinde izledim.Bugünlerde zaten aksiyon filmlerine sarmış vaziyetteyim, bir de böylesi güzel bir yapım çıkınca insanın karşısına hepten iştaha geliyor.Çok denk geldim bu filme, ama hiç pas vermemiştim, nasip bu güneymiş.Ama bu kadar güzel bir iey çıkacağını tahmin etmemiştim, belki ondan prim vermedim kendisine.Yukarda anlattıklarım filmin çok küçük bir kısmı, zaten son dakikaya kadar bu “şahane” sıfatını hissettirmiyor, izlerken biriktiriyor
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics