Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yu-wol-ui il-gi - Diary of June - Cinayet Günlükleri (2005)

Yu-wol-ui il-gi - Diary of June - Cinayet Günlükleri (2005) Empty Yu-wol-ui il-gi - Diary of June - Cinayet Günlükleri (2005)

Mesaj tarafından Admin Ptsi Ocak 26, 2009 5:09 pm

Director:Kyung-Soo Im

(Credited cast)

Yunjin Kim ... Seo Yun-hee (as Yoon-jin Kim)
Eric Moon ... Kim Dong-wook (as Jeong-Hyeok Mun)
Eun-Kyung Shin ... Chu Ja-young
Ju-sang Yun

Günlüğü Oku. Yoksa Bir Sonraki Kurban Sen Olabilirsin.

Yağmurlu bir günde, ortaokul öğrencisi Inwoo bıçaklanarak öldürülmesinden sonra Inwoo'nun sınıf arkadaşı Kangtae de intihar eder ve midesinde, içinde bir günlük parçası olan bir kapsül bulunur.

Günlük parçasında " Haziran 13, sokakta Inwoo 'yu öldürdüm " yazmaktadır. Inwoo'nun otopsisi sırasında ise başka bir not bulunur. " Haziran 15, bunun bir intihar olduğunu örtbas etmek için Kangtae'i öldürdüm."

Katilin aynı okulda olma ihtimalinden şüphelenen dedektif Jayoung ve ortağı Dongwook, günlükteki el yazısının sahibini bulmak için araştırmaya başlar. Sonunda yazının sahibinin, okuldaki başka bir öğrenci olan Jinmo olduğu keşfedilir; ancak Jinmo bir ay önce bir araba kazasında ölmüştür.

SPOİLERRR

Filmin bu noktasından sonra izleyeceklerimizle birlikte Gerilim/Polisiye alanından çıkıp Without a Trace ve benzeri polisiye/drama tadına dönen bir film olup çıkıyor. Özellikle zavallı çocuğun ahlaki, fiziksel ve cinsel olarak taciz ve istismara uğrayan yetmeyip bir de annesinden ev içi şiddet ve dışlamaya maruz kalıp nasıl olupta kendi hayatına kıymadığını düşünürken öyle olduğunu görmek... Hele annesi " Git uzaklaş " derken eliyle pantolununun paçasını sıkıca kavradığı yerde boğazım düğümlendi ve ağladım itiraf ediyorum. Tüm bu sahnelerde yönetmenin çocuğun yüzünü gizlemesi nedense çok vurucu geldi. Taa ki en sonuna kadar... En sondaki o en masum en mutlu ana kadar... :'( :'( Başroldeki iki polisin uyumu ve iyi de müzik kullanımıyla iyi bir seyir olabilir.

10/7

Yu-wol-ui il-gi - Diary of June - Cinayet Günlükleri (2005) Bystandersblikfangxe3
Admin
Admin
Admin

https://popcorn.yetkinforum.com

- Similar topics