Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A Man Who Was Superman (Kmovie)

A Man Who Was Superman (Kmovie) Empty A Man Who Was Superman (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:29 am

A Man Who Was Superman (Kmovie) 1119199rh5

Song Soo-jung is a producer going on her third year at a small company. Her specialty is human interest stories. She is driven to produce these shallow stories for the sake of her ambition of one day becoming Korea’s own Oprah Winfrey. However, she is reaching the end of what’s left of her pride. One day, after months of not getting paid, she leaves her office with the company camera to produce a story on a lion apparently refusing to eat its meal. On her way, however, she comes across a robber, but she is saved somehow by Superman in a Hawaiian shirt. “Superman” claims he’s unable to tap into his supernatural powers as the bad guys have placed kryptonite inside his head. However, he doesn’t let that get in his way from helping others, from saving the world from global warming to saving a lost puppy. Soo-jung can see this will make a good story and, with a little tweaking and a little fabricating, she produces the Superman Saves the World documentary which goes on to be a ratings hit. However, the true story behind this “Superman,” including the bullet and not the kryptonite that is lodged in his brain, helps the frosty, calculating Soo-jung to awaken to what’s truly important in life.

(Source hancinema.com)

Cast
Hwang Jeong-min - Superman,
Lee Hyun-suk
Choi Woo-hyuk - Superman, child
Jeon Ji-hyeon - Song Soo-jung
Jin Ji-hee - Hee-jung/Ji-yung
Lee Sang Yeob - Soo-jung's boyfriend
Seon Woo-seon - Writer, Miss Kim
Seo Yeong-hwa - Hee-jung mother, Superman's wife
Park Yong-soo - Doctor Kim
Do Yong-goo - ChiefKim
Jae-rok - Lee So-ryong
Kim Gi Seok - Wicked Super Junior
Park Gil-seung - Superman's Father
Jo Sang-hyeon - Spider-man kid
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

A Man Who Was Superman (Kmovie) Empty Şüpirmen…

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:29 am

Şüpermen, şüpermen, şüpermen, yardım et..

Yıllar yılı Süpermen filmlerini izledim, yetmedi bin bir türlü dizilerini takip ettim ama şu ana kadar hiçbir süpermen filminden bu kadar haz almadım; ana mesajı hiç birinden kavramadım.Nedir bu Süpermenlik; dünyayı kötülerden kurtarmak, yasaların erişemeyeceği yerde “onlarda neymiş ki” diyerek insanlığı bu belalardan uzaklaştırmak.Bulutlarda sevdiceğinin elinden tutup yer küreyi selamlamak, ışın saçan gözlerinle kimsenin göremediklerini görmek, tek elle gerekirse dünyayı taşımak.Gündüzleri gözlüklü olarak insanların arasında dolanmak, geceleri şehrin huzurunu sağlamak..

Ayrı bir gezegenden gelen yabancı; hatta uzaylı ama bize o kadar iyiliği dokunduğu için ona “uzaylı” diye damga basamıyoruz bir türlü.Adı üstünde, süper kahraman..İzleyeni etkilemek için elinde o kadar çok kozu var ki, içeriğinin sağlam bir mesaj taşımasına gerek bile yok.Yıllar önce izlettirdi kendini, şimdi izletiyor ve yıllar sonra izletecek.Şu yukarda afişi görünen filmde, süpermenimiz uyandığında “nerdeyim; geçmiş, şimdi yoksa gelecek mi “ demişti daha filmin başında.Ben her yerde ve her zamandayım; insanlık bana güvenebilir, artık korkmayabilirsiniz..

Nice Hollywood yapımı dururken peki ben neden kalkıp da bu film beni bu kadar çok etkileyebildi.O bir Süpermen filmi, hem de diğerlerine on basacak kadar kahraman bir Süpermen filmi.O adamın, süper güçleri yok çünkü kafasının içine kel suçlular kriptonit yerleştirmiş.Ama o kim olduğunu unutmamak için, elinden geldiği kadar insanlara yardım etmeye devam ediyor.Yaşlıların ağır yüklerini taşıyor, onları sağ sağlim karşıdan karşıya geçiriyor, yankesicileri kovalayıp çantaları kurtarıyor, çevreyi korumak ve Kuzey kutbunun erimesini engellemek için doğayı kirletenlerle savaşıyor.O süper güçleri olmayan süper bir kahraman..

Filmin başında, sesler duyuyorsunuz; uzak gezegenlerden gelen bu adamın hikayesini anlatıyor.Bir Süpermen filmi olurda içinde gazeteci olmaz mı diyen otoritelere film gerekli göndermesini de yapıyor; hem de içinde medyaya karşı yapabileceği eleştirilerin en sağlamıyla.Bir kızımız var, işinden başka bir şey düşünmeyen, işi gereği önünde insan ölse onu kurtarmak yerine kameraya çekmeyi tercih eden bir kız.Yolları bir gün sokakta bizim süpermenle kesişiyor ve artık süpermenin hikayesini anlatmaya başlıyor.Elinde kamerası onu gittiği her yerde, her macerada takip ediyor.

Bu adam gerçekten kimdir, güçlerini kaybetmiş bir süper kahraman mı, sıradan bir insan mı.Film hem güldürüyor, hem ağlatıyor; hem de insanlığını unutmuş insanlar için surata okkalı bir beşlik geçiriyor.Toplum içinde Süpermen olmak için süper güçlerinin olmasına gerek yok; sadece diğerlerinin yaptığı gibi her şeye televizyon izlercesine yaklaşmamak, “insan” olduğunu hatırlamak bile seni süper kahraman yapar diyor.Bir şeyleri başarmak için süper güçlere gerek yok, küçük bir kıpırtı bile yeter değişiklik sağlamak için..Ben çok etkilendim bu filmden, ama öyle böyle değil, film bittiğinde kendimi sokaklara atasım, birilerine iyilik yapasım geldi.

Duyarsızlığın içinde duyarlı olmanın önemini anladım belki de.Film ilk yarısında güldürüyor, hem de kahkahalar atarak, ama ikinci yarısı soluğunuzu tutmuşsunuz, ne olacak diye bakarken bir taraftan da gözünüzdeki yaşları silmeye çalışıyorsunuz.Hayatımın en güzel Süpermen filmi; gerçi içinde sadece Süpermen vardı desem yalan söylemiş olurum.Süpermene kafa tutan bir örümcek adam; güçleri yettikçe insanlara yardım eden Batman ve Robin Hood..Süper bir film dememe artık gerek yok sanırım, izleyin, herkese izlettirin.
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics