Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Righteous Ties (Kmovie)

Righteous Ties (Kmovie) Empty Righteous Ties (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:18 am

Righteous Ties (Kmovie) 37213200pe4

prison for his part in a gang fight. But when his parents are attacked by a rival mob and his own people take no action, he realizes that a decade of loyalty towards the gang has become futile. Determined to confront his own boss, he finds a way to escape from prison with his fellow inmates. Meanwhile, his friend Joo-joong is given the task to stop Chi-sung, forcing him to choose between the bond of friendship and loyalty towards the gang.

Cast

Jeong Jae-Yeong - Chi-Sung
Jeong Jun-Ho - Ju-Joong
Ryu Seung-Yong - Soon-Tal
Jang Yeong-Nam
Jeong Gyu-Su
Ju Jin-Mo
Kim Gyu-Cheol
Kim Il-Wung
Lee Han-Wi
Jeong Lee
Lee Moon-Su
Min Ji-Hwan
Park Jung-Gi
Goo Shin
Yun Yu-Seon
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

Righteous Ties (Kmovie) Empty Ne kadar önemlidir?

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:19 am

Aslında bazen düşünüyorum ben gerçekten mafya filmlerine bu kadar düşkün müyüm diye ama pek de öyle olduğumu hissetmiyorum.Ama ne zaman bir Kore filminde mafya temalı bir konu görsem kendimi izlemekten de alamıyorum.Özellikle bu filmlerin bu konuyu işlemesine bayılıyorum.Şimdiye kadar izlediğim çoğu mafya konulu filmlerde; güç savaşları komedinin içine yedirilmişken bu film başka bir şeyi işaret ediyor; sadakat ne kadar önemli..

Filmimiz patronun sağ kolu olan ana karakterin üzerine kurulu.Kendisi patrondan aldığı bir emir üzerine önemli bir adamı hastanelik ediyor ve “ne yazık ki” tutuklanıyor.Mahkemede patronun adından hiç bahsetmeyerek ona olan bağlılığını gösteriyor ve 7 yıl hapse mahkum oluyor.İşler bu noktadan sonra değişmeye başlıyor, zira hapiste kendilerine öldüğü söylenen yakın arkadaşı ve patronun eski sağ kolu karşısına çıkıyor..Yıllar boyunca görmezden gelinmiş, hapishanede ölüme terk edilmiş eski bir mafya üyesi ve kimse onu araştırmasın diye öldüğü dahi söylenmiş..

Bundan dolayı nasıl düşüneceğini bilemeyen karakterimiz, bir süre sonra ailesinin ölesiye dövüldüğünü ama dışarıda “ailem” dediği mafyanın bunu engellemek için hiçbir şey yapmadığını öğrenir.Üstüne üstük bir de aynı mafya tarafından hapishanede öldürülmeye çalışılır ve sırtından bıçaklanarak hastanelik olur.Yıllardır her şeyini feda ettiğini patronu, mafyası şimdi ona sırtını dönüş ve onu öldürmek istemektedir.Sadakat belki de o kadar abartıldığı kadar önemli bir değildir..

Artık sırada, hapishaneden kaçmak ve intikamını almak vardır.Filmi iki kısma bölersek az önce anlattıklarım birinci kısımda yer alır, diğer kısım ise birincisine nazaran daha eğlenceli geçen bir özelliğe sahip.Bir taraftan mafya filmi izlediğinizi düşünürken diğer taraftan kendinizi “hapishane filmi izliyor olmayayım” derken buluyorsunuz.Zira ikisi de çok güzel işlenmiş.Hapishanede ki arkadaşlıklar, orada tanışılan arkadaşlar ve onların yaşantıları derken; hele bir de kaçış planlarının her defasında hüsranla sonuçlanması ve bir “mucize” eseri kaçmaları filmi olduğundan daha zevkli bir hale getiriyor..

İlk kısımla biraz ciddi bir film izleyeceğinizi düşünebilirsiniz, ama ikinci kısım bu konuda “hayır işin içinde komedi de var” demesini biliyor ve ortaya çok güzel bir film çıkarıyor.Sonu insanın ruh haline göre yorumlanabilir ama bence çok güzel bir bitiş yapmışlar filme..
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics