Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mutt Boy (Kmovie)

Mutt Boy (Kmovie) Empty Mutt Boy (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:02 am

Mutt Boy (Kmovie) Ddonggaebigqj4

Life has been hard for poor Chol-Min. Forced to brave the trials of this world without the loving sanctuary of a Mother’s embrace; he and his Police Detective father cope with one another’s presence as best they can.Kwak Kyoung-taek, a director known for brooding and melancholy tales like the box-office hit ``Friend" and last years ``Champion" returns with ``Ddonggae (Mutt Boy)" a comical story about lovable losers in a small Kyongsang Province town.Ddonggae, a slang meaning mutt or mongrel in Korean, is what everyone calls Chol-min (Jung Woo-sung), a charming slacker of a character who sometimes doesn't seem like he's quite all there. With his sleepy eyes and wild hair, Ddonggae wanders around town like a sulky hound dog in search of his master.

Cast
Jung Woo-Sung
Kim Kap-Su
Uhm Ji-Won
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

Mutt Boy (Kmovie) Empty Geri: Mutt Boy (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:03 am

Bugün ne izlesem diye bakınırken bu film çıktı karşıma; Mutt Boy..Aslında yorumlarına baktığımda o kadar da iç açıcı bir film değil deniyordu ki şimdi bu fikre karşı çıkmak içimden gelmiyor maalesef.105 dakika sürdü ama hani başladım bari bitireyim diyerek izledim.Şöyle akıp giden bir konusu olsa, eyvallah denir ama ben onu da göremedim..

Adı üstünde bir çocuğun hikayesini anlatıyor.Film çocukluğundan başlıyor ve lise çağlarına kadar devam ediyor.Annesinin cenazesinde başlıyoruz filme; polis olan babası tarafından tek başına büyütülmüş, aklı biraz havada bir çocuk, bakalım neler yapar diyerek.Gerçi pek bir şey de yapmıyor.Köpeği öldürüldü diye lisede kavga çıkarıyor ve okuldan atılıyor.Daha sonra okuldan atılmış gençlerin oluşturduğu bir gruba katılıp onların sorunlarıyla ilgileniyor.Bu arada lisede kendisine sataşan diğer çocuklar çıkıyor ortaya; her yerde kavga çıkarmaya hazır bir şekilde..

Bu film için giriş gelişme ve sonuç olayından bahsetmek mümkün değil sanırım, zira kendisinin oturmuş bir konusu ve etkileyiciliği eksik.Öyle bir film yapıvermişler işte.Ama bu kadar da acımasız olmamak gerek diyerek filmin en iyi yanından da bahsetmek lazım; baba ve oğul arasındaki ilişkiden.Baştan sona kadar onların olduğu sahnelerde ve konuşmalarında eğlenebildim en çok.Yumurta için kavga edilir, babanın rüşvet parasına ortak olunur, ev işleri kavgası yaşanır derken asıl voleyi sonda vuruyorlar ve ortaya en duygusalından bir baba-oğul konuşması atalım diyorlar..

Hani başka bir filmde olsa o sahneler o kadar tınlamaz insana ama bu filmde izleyen olarak dayanacak bir şey arıyoruz haliyle ve bunu bulmuşken nankörlük etmeyelim diyoruz.Bilemiyorum; sadece yapılmak için yapılmış bir film gibi.Oyunculuk derseniz, biraz abartılısından duruyor karşınızda..Bu milletin mimiklerini her zaman sevmişimdir ama yerinde kullanılınca daha manalı oluyor bence..İzleyip izlememek tercihe kalmış ama bana kulak verecek olursanız geçin derim..
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics