Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Empty Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare

Mesaj tarafından Admin Salı Ocak 12, 2010 7:27 pm

Şimdi bu serinin aceyip fanları var ve giderek de daha fazlalaşıyor. Biraz vampirler, biraz kurt adamlar ama asıl hedefte iblisler olan bir kitap serisi bu. Gölge Avcısı denilen özel yetiştirilmiş bir grup insanlar ve bu yaratıklar arasındaki dengeyi koruyor. Olayları fazla spoiler etmeden güzel ve eğlenceli bir seriyi önerebilirim.

Genel eleştrim beğenmeme kanıp çok ahım şahım bir seri olduğunu düşünmemeniz. Anlatım dili özellikle aksiyon sahnelerinde çok yavanlaşan, sıradan bir tarz. Jace'in ve Clary'nin arada sırada patlattığı espriler de olmasa belki kitap hiç çekilmeyebilir. Bazen ben yazsaydım daha iyi yazardım dediğim kısımları oldu. Ama yine de Jace, Alec ve Magnus'un hatrına seriye katlanabileceğimi düşünüyorum. Very Happy

İlk kitapta özellikle türk filmlerini aratmayan filani sizi epey güldürebilir. Gerçi kitabın kurgusu bu konuda oldukça kötü, süpriz olması gereken şey bangır bangır geliyorum diyor zaten Very Happy Ama bir takım spoilerler öğrendim henüz ümidi kesmemek lazımmış :Smile

Net üzerinde fanların hazırladığı bazı çalışmalara rastladım karakterleri tanıtmak açısından iyi olabilir.

CLARY : Serinin esas kızı Smile Bütün olaylar Clary'nin gözünden anlatılıyor. Zaten bütün hikayede onun hayatının çevresinde dönüyor. Annesi, babası, arkadaşı vs... Clary hakkında fazla detaya girersem spoiler olacak ama oldukça eğlenceli bir karakter olduğunu söyleyebilirim.

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Cityofbonesposterbookco.th Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Claryemmarobertscityofb.th

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Mortalinstrumentscityof

JACE : Kitabımızın esas erkeki Very Happy :-* Komik ve kimseyi sallamayan Jace, biza fazlasıyla Draco Malfoy'un zevkini vermeyi vaad ediyor. Sarışın olması da cabası. Çok iyi dövüşen, karşılaştığı hemen her rakibi yenen, akranları arasında en çok iblis avlayan kişi Jace. Tüm gölge avcıları gibi vücudunda koruma amaçlı bir sürü dövme olması ona ayrıca çekicilik katıyor.

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Cityofbonesposterbookco.th Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Jacewaylandcityofbones7.th

SİMON : Bu karakter Clary'nin en yakın arkadaşı, platonik aşkı, sıraan bir insan ancak en olmadık zamanlarda imdada yetişerek kendini kanıtlayan bir dost.

ALEC : İşte serinin bir diğer yakışıklısı. Onun hakkında verebileceğim tek spoiler gay olduğu ve net üzerinde büyük bir Jace&Alec fanclübünün bulunduğu Very Happy Aynı şekilde de Magnus&Alec grubu da var Smile Beni de katsınlar diyebilirim Smile

JACE & CLARY

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Cityofbonescityofbones8.th Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Cityofbonesposterbookco.th Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Emmaandalexjaceandclary.th Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Claryjacejaceandclary72.th

CİTY OF BONES - Kemikler Şehri / Cassandra Clare

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Kemikcopy

Yabancı kapağı

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare 51jbgaykofl

On beş yaşındaki Clary Fray, New York'ta Pandemonium Kulüp'e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi.

Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary'den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı!

Clary'nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!

CİTY OF ASHES - 2. kitap KÜLLER ŞEHRİ

Bu kitap henüz yeni piyasaya çıkacak. Eğer bayramda raflarda olursa almayı planlıyorum. 3. kitabı da üç ay sonra piyasaya çıkarmayı planlıyorlarmış bilginize Smile Aynı zamanda öğrendim ki yazılacağı ilan edilen 4. kitabın adı da CİTY OF FALLEN ANGELS olacakmış.

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Kullersehri

Yabancı Kapağı

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare N244247

CİTY OF GLASS - 3. kitap CAM ŞEHİR

Henüz Türkiya kapağı yok ama yabancı kapağını koyabilirim.

Ölümcül Oyuncaklar Serisi - Cassandra Clare Cityglass
Admin
Admin
Admin

https://popcorn.yetkinforum.com

- Similar topics