Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seven Pounds - Yedi Yaşam

Seven Pounds - Yedi Yaşam Empty Seven Pounds - Yedi Yaşam

Mesaj tarafından Admin Ptsi Mart 16, 2009 1:39 pm

Seven Pounds - Yedi Yaşam 3280313189769522945f

Türü : Dram

Ülke : ABD

Süresi ve Yapım Yılı : 123 dakika - 2008

Yönetmeni : Gabriele Muccino

Oyuncular : Will Smith - Rosario Dawson - Michael Ealy - Barry Pepper

Senaryo : Grant Nieporte

Müzik : Angelo Milli

Görüntü Yönetmeni : Philippe Le Sourd

WEB SİTESİ

İMDB

Ben Thomas, geçmişten gelen ve peşini bir türlü bırakmayan sırrın kefaretini ödemek için yedi yabancının hayatını tamamen değiştirmeye çalışmaktadır. Bu yedi kişinin ortak yanı ise her birinin yardıma muhtaç olmasıdır. Kimisinin maddi, kimisinin manevi, kimisinin de tıbbi desteğe ihtiyacı vardır. Hiç birisi Ben'in kefaret planını uygulamak için kendisini seçtiğinden haberdar değildir.

Ben, kısa süre içinde planını hayata geçirir ve hiçbir şeyin planını etkilemesine izin vermez; en azından o öyle düşünmektedir. Ta ki Emily Posa'yla yakınlaşıncaya kadar. Ciddi kalp rahatsızlığına karşın hayat dolu ve neşeli bir kadın olan Emily, Ben'in imkansız olarak nitelediği şeye sebep olur: Büyük sırrın bedelini ödemeye çalışan adam, Emily'ye aşık olmuştur. Ben, Emily'nin hayatını değiştirmenin ötesinde, tüm planlarının sapmasına ve kendi hayatının tamamen değişmesine tanık olacaktır.

Yönetmenliğini Gabriele Muccino'nun yaptığı filmin senaryosunu Grant Nieporte kaleme almış. Filmin başrollerinde iki kez Oscar'a aday gösterilen Will Smith, Rosario Dawson, Michael Ealy ve Barry Pepper paylaşıyorlar. Görüntü yönetmenliğini Philippe Le Sourd'un üstlendiği filmin müzikleri ise Angelo Milli'ye ait.

Filmin yönetmenliğini üstlenen Muccino öyküyle ilgili görüşlerini "Öyküde beni çeken şey, kendi başına bir aşk ilanı olan gizemli bir yolculuğu anlatmasıydı," sözleriyle ifade ediyor ve ekliyor: " Bana göre bu öykü, kayıplarının esir aldığı ve yeni bir yaşam sürmek için beklenmedik bir fırsat elde eden bir adamla ilgili. Bu muazzam miktarda duygusallık içeren, zorlayıcı, rahatsız edici ve dokunaklı bir aşk öyküsü. Fikir ve ilham değiş tokuşunun bu kadar inanılmaz olduğu bir film..."
Admin
Admin
Admin

https://popcorn.yetkinforum.com

- Similar topics