Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Watchmen

2 posters

Watchmen Empty Watchmen

Mesaj tarafından Admin C.tesi Mart 07, 2009 5:56 pm

Watchmen 332371902229d293f743 Watchmen 3107580723c60c4e6ab8

Türü : Bilim Kurgu

Ülke : İngiltere / ABD / Kanada

Süresi ve Yapım Yılı : 163 dakika - 2009

Yönetmeni : Zack Snyder

Oyuncular : Patrick Wilson - Jackie Earle Haley - Billy Crudup - Malin Akerman

Senaryo : David Hayter, Alex Tse

Müzik : Tyler Bates

Görüntü Yönetmeni : Larry Fong

WEB SİTESİ

İMDB

Süper kahramanların varolduğu 1985 yılı alternatif evreninde soğuk savaş devam etmektedir. Amerika ile Sovyetler Birliği arasındaki gerilim tepe noktasına ulaşmıştır. Rorschach, Komedyen lakaplı bir süper kahramanın öldürülmesi olayını soruşturmaktadır. Araştımları ilerledikçe, süper kahramanları insanların gözünden düşürmek ve hatta öldürmek üzerine kurulu dehşet verici bir komployla karşı karşıya olduğunu farkeder.

Bu komplo sadece süper kahramanların geleceğiyle ilgili değildir, aynı zamanda tüm tarihin akışını değiştirebilecek boyuttadır...

"Watchmen"in yönetmenliğini "300 Spartans"tan tanıdığımız Zack Snyder üstlenmiş. Filmin senaryosunu birlikte kaleme alan David Hayter ve Alex Tse, Dave Gibbons ve Alan Moore’un yarattığı aynı adlı çizgi roman serisinden yola çıkmışlar. Başlıca rollerde Patrick Wilson, Oscar adayı Jackie Earle Haley, Billy Crudup ve Malin Akerman'ı izleyeceğiz. Görüntü yönetmenliğini Larry Fong'un üstlendiği filmin müziklerini ise Tyler Bates hazırlamış.

Filmin çekimlerini gerçekleştirmek için Kanada – Vancouver'ı seçen yönetmen Zack Snyder, görsel açıdan "Taxi Driver" ve "Seven" gibi klasikleri referans aldığını söylüyor.

Watchmen 33188391976f4fc4f697
Admin
Admin
Admin

https://popcorn.yetkinforum.com

Watchmen Empty Geri: Watchmen

Mesaj tarafından ss_angel Perş. Mart 12, 2009 1:37 am

Her ne kadar çizgi roman sevmesemde çizgi romandan sinemaya aktarılan filimleri izlemeyi sevmişimdir her zaman.en favorim de örümcek adam oldu şimdiye kadar.bu filme giderken de doğal olarak bir örümcek adam,batman yada belki Süpermen önünüz de örnek.ama o tadı verebildimi.bana veremedi maalesef.

Film için çok uğraşıldığı su götürmez bir gerçek.müzikler ve efektler çok güzel.izlerken ne sıkıldım nede off bitsin artık diye mızırdandım.ama beğenmedim işte.film alıp beni içine sürüklemedi.sıkılmamamın sebebi de aksiyon ve görselliğin güzel olmasıydı.

Ayrıca filmde geçen sevişme sahnesi çok uzun ve detaylıydı.çıplaklık değildi benim canımı sıkan.sahnenin uzunluğuydu.açıkçası gereksiz buldum.sanki ‘hadi bu sahneyi de araya sıkıştıralım’ gibisinden bir şey olmuş.sonu gelmek bilmiyor bir türlü Smile Embarassed

Film bitipte ışıklar yanınca altımız birden birbirimize baktık.hepimizin suratında bir sıkkınlık ve boşvermişlik vardı.tepkilerse;
-Eh idare eder.
-Pardon neresi idare eder anlamadım.
-Güzel değildi yaa..
-Değişik bir filmdi.
-Bu neydi ki şimdi böyle Rolling Eyes

Ve son gelen yorumla hepimiz kahkahayı bastık Very Happy

Kısacası benim yorumum böyle.evet izledim ama bana ne bir şey kattı,nede bir anlam ifade etti.bunu bir film için söylemek hoş olmasada,gereksizmiş,izlemesekte olurmuş yani.
10/5 veriyorum ben.o da görsellik gerçekten iyi olduğu için.
ss_angel
ss_angel

- Similar topics