Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Judith McNaught

Judith McNaught Empty Judith McNaught

Mesaj tarafından Miss_Nefertiti C.tesi Şub. 21, 2009 10:43 am

Judith McNaught Ebytnewcovernn7

Danielle Steel ve Nora Roberts hayranı okurların severek okuduğu bir yazar olan Judith McNaught, dünyadaki aşk romanları yazarları arasında seçkin bir yere sahip.Öykü kurmadaki ustalığı, tüm eleştirmenlerin tartışmasız olarak kabul ettiği en belirgin özelliği.

Ülkemizde Türkçe'ye çevrilen kitapları:

Gece Fısıltıları (1999)
Cennet (2002)
Kusursuz (2003)
Mutluluk (2005)
Sen Gelmeden Önce (2005)
Aldığım Her Nefeste (2006)
Düşler Krallığı (2007)
Sonsuza Kadar (2007)
Seni Beklerken (2008)
İçinde Aşk Saklı (2009)

Yazarın okuduğum son kitabı:

Judith McNaught 082dfd1f32e943b3sd0

Dizisi : Bestseller
Yazarı : Judith Mcnaught
Fiyatı : 25.00 YTL
Çeviren : Melek Aslı Öztürk
Editör : Aslı Güçlü
Basım Yeri / Tarihi : İstanbul / Şubat 2009

Dirseğini çimenlere yaslayarak Whitney'in yanına uzandı Clayton. Başparmağıyla Whitney'in yanağına dokundu ve genç kadının elmacık kemiğinin nazik kıvrımını parmak ucunda hissetti. Clayton bu kadının ruhuna, tazeliğine tapıyordu adeta; Whitney'in tutkusu iç yakıcı ve tahrik ediciydi. Bunu düşündüğünde bile Clayton iliklerine yayılan keskin bir acı hissediyordu. Bu kadın tıpkı onun umduğu gibi, hatta umduğundan da öte bir yaratıktı; inatçıydı, tatlıydı, şehvetliydi, küstahtı ve zekiydi. Heyecan verici bütün zıtlıkları içinde barındıran bir hazineydi. Clayton'ın hazinesiydi!

Okumaya başladığımda:

Kitabı geçtiğimiz c.tesi günü aldım ve hemen okumaya başladım. Gayet kalın olmakla beraber sayfaların arasına kendinizi kaybettiğiniz için kalınlığı pekte önemli olmuyor. İnanılmaz güzellikle yazılmış. Her an kendinizi kitabın geçtiği 1820 yıllarında bulabilirsiniz.

Yazar her kitabında olduğu gibi o zamanları adeta yaşatır gibi anlatıyor. Kitabı okurken balo salonlarının anlatım atmosferi beni o kadar büyüledi ki bir an kendimi Whitney ile Clayton'u balo salonunun gölgelerle gizlenmiş köşesinden sessizce ama heyecanla izliyormuşum gibi hissettim. Neredeyse oradaydım. Henüz kitabı bitirmedim ama son bölümlerdeyim ama hiç kuşkum yok yazarın bu kitabıda arşivimin en nadide köşesinde yerini alacak. Mutlaka okuyunuz.

Okuduktan sonra:

Judith McNaught'un bu kitabınıda okuyup arşivime katmaktan inanılmaz mutluyum. Kitabı çoook beğendim. Ve en çok hoşuma giden Düşler Krallığı kahramanlarımızdan bahsetmesi oldu. En çok hoşuma giden ise;

Spoiler:

Tavsiyem:

Bu kitapta aşkı nefreti ve daha birçok duyguyu hissedebiliyorsunuz Bu kitap ayrıca Judith Mcnaught'ın ilk yazdığı ödüllü romanlarından biridir.Daha sonra bu kitabın etkisiyle Westmoreland karakterlerine hayat bulacak olan

Düşler Krallığı
Sen Gelmeden Önce

romanlarını yazdı benim tavsiyem ilk önce eğer okumadıysanız Düşler Krallığını ve daha sonra İçinde Aşk Saklı'yı ve en son olarakda yine okumadıysanız Sen Gelmeden Önce'yi okuyun bu romanlarda hayat bulan karakterler inanın kendi öyküleriyle sizi başka bir zamana ve başka hikayelere taşıyacaklar.
Miss_Nefertiti
Miss_Nefertiti