Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CJ7 (Hong kong movie)

CJ7 (Hong kong movie) Empty CJ7 (Hong kong movie)

Mesaj tarafından dek_ort Ptsi Ocak 26, 2009 12:57 am

CJ7 (Hong kong movie) 0940709ry3

Stephen Chow, bizim evde artık tam bir efsane haline geldi.Seviyorum bu adamı; çok zevkli bir espri anlayışı var ve şimdiye kadar hangi filmini izlediysem hepsinde çok güldüm ve çok keyif aldım.Öyle sıradan komedi filmleri yapmıyor bu adam; için içine bütün aksiyonu ve hayal gücünü yediriyor.Bu film, diğer filmlerinin aksine daha hüzünlü bir film ama yine altından başarıyla kalkmış.CJ7 için, bu adamın yaptığı en pahalı film deniyor ama nedense benim pek inanasım gelmiyor..

Filmde, ilk başta kardeşim baş rol adamın Stephen Chow olduğuna inanmadı; tabi bir yerde haklı adam yaşlanmış gerçekten ama oyunculuk yerli yerinde duruyor.Filmde babamız eşini kaybetmiş ve oğlunu tek başına büyütüyor, kendisi inşaat işçisi ve çok fakir olmasına rağmen oğlunu özel okulda okutmak ve onun geleceğini sağlama almak için elinden geleni yapıyor.Oğlu ise, bu filmde esas baş rolü omuzluyor bence; fakir ama asla yalan söylemeyen, kavga etmeyen, amelelik yapan babasıyla gurur duyan tatlı bir velet işte..Ama bunlar öyle böyle değil çok fakirler; evlerinde yiyecekleri elmalar her daim çürük; çocuğun giydiği ayakkabılar babası tarafından çöpten alınmış ve bir güzel dikilmiş, ev hamam böceğinden geçilmiyor…

Kocaman evde sadece bir odayı dolduracak kadar eşyaları var ama bu ikisi kendi hallerinde mutlu mesut yaşıyorlar.Bir gece vakti, baba gene oğlu için çöplükten ayakkabı alış verişine çıktığında birden uçan bir ufo görür kafasının üstünden ve çöpte bulduğu bir topu oğluna hediye olsun diye eve getirir.Top bir zaman sonra hareket etmeye, şekil değiştirmeye başlar ve içinden uzaylı bir köpek yavrusu düşer.Bundan sonra bizimkiler için hayat yçn değiştirmeye ve heyecanlı olmaya başlar.Bir Chow filmi olarak oldukça eğlenceli, içinde dram da barındırsa da her daim kahkahayı içine yedirebilmiş çok zevkli bir film..

Zaten bu adamın yaptığı filmlerden başka ne beklenir ki diyen haklı yorumlara katılmadan edemiyorum.Bu arada bu filmde Chow, E.T’ye göndermelerde de bulunuyor, bir ara Leon filmine gönderme yaptığı bir filmini de izlemiştik ama onun üzerinden çok vakit geçti,bahsedecek kadar hatırlayamıyorum
dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

- Similar topics