Popcorn
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek

3 posters

Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek Empty Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek

Mesaj tarafından Admin Paz Ocak 25, 2009 4:30 pm

Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek 3204028458613a1fbc00wq3

Yapım : 2008, ABD / Almanya / İngiltere

Yönetmen : Iain Softley

Senaryo : David Lindsay-abaire, Cornelia Funke (Kitap)

Oyuncular : Helen Mirren, Andy Serkis, Jennifer Connelly, Rafi Gavron, Sienna Guillory, Jim Broadbent, Brendan Fraser, Paul Bettany, Jessie Cave, Eliza Bennett, Lesley Sharp, Richard Strange, David Stevenson, Leeroy Bailey, Mike Godfrey, Mike Busson, Mirabel O’keefe, Esme Clark, Adam Bond, Marnix Van Den Broeke, Jay Fuller, Tereza Srbova, Steve Speirs

Yapımcı : Cornelia Funke

Görüntü Yönetmeni : Roger Pratt

Müzik : Javier Navarrete

Dağıtım : Medyavizyon

Süre : 1 saat, 46 dk.

Film Türü: fantastik, gizem, macera

FRAGMAN

İMDB

12 yaşındaki Meggie (Eliza Hope Bennett), tıpkı babası Mortimer "Mo" Folchart (Brendan Fraser) gibi bir kitap kurdudur. İkisinin, ortak bir özellikleri daha vardır: Yüksek sesle kitap okudukları zaman, kitapta yazanları canlandırma, gerçek dünyaya getirme yeteneği! Ama bu çok da tehlikeli bir yetenektir: Çünkü canlanıp kitap sayfalarından çıkan her karaktere karşılık, gerçek hayattan biri kitabın içine kaçmaktadır.

Mo ve Meggie ikinci el kitap satan bir dükkanda gezinirken, Mo bir kitabın içinden tanıdık sesler geldiğine şahit olur. Bu, Ortaçağ şatoları ve garip yaratık çizimleri ile dolu "Inkheart"tır. Mo kitabı bulduğuna inanamaz. Çünkü neredeyse 10 yıldır, Meggie'nin annesi Resa (Sienna Guillory) kitabın içine kaçtığından beri, her yerde bir zamanlar bir kopyasına sahip olduğu bu kitabı arıyordur.

Filmin uyarlandığı kitap serisinin yazarı Cornelia Funke Mo karakterini yazarken hayranı olduğu Brendan Fraser'dan esinlenmiş, kitabın filme aktarılması söz konusu olduğunda karakter için de sadece ve sadece onu istemiş. Fraser için kendisine ithaf edilmiş bir rolü oynamak pek sık karşılaşmadığı bir olay olduğu için de fazla düşünmeden role evet demiş.

Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek 29788980449567d2c581pk0
Admin
Admin
Admin

https://popcorn.yetkinforum.com

Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek Empty Geri: Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek

Mesaj tarafından dilruba Cuma Ocak 30, 2009 2:26 pm

ayy ok orjinal bir konusu varmış...kitap okurken bende hep gözümde canlandırırım...bir an içine insan kaçırdığım kitaplar var mıdır acaba dedim kendi kendime? affraid Laughing şu sınavım bir geçsin hemen gidiciym cheers

dilruba

Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek Empty Geri: Inkheart - Inkheart: Mürekkep Yürek

Mesaj tarafından dek_ort Cuma Ocak 30, 2009 2:44 pm

Çok ilginç ve heyecanlı bir filme benziyor; ben şimdiden çok merak ettim.Fragmanını izledim, konusundan duyulacak heyecanı çok güzel yansıtmışlar.Fragmanı burada;

dek_ort
dek_ort

http://ofori.wordpress.com/

Mesaj tarafından Admin Salı Şub. 03, 2009 10:37 am

Yeğenimle birlikte gittik ama türkçe seslendirilmiş alternatifi olmadığını görünce çocuk epey bir zorlandı izlerken. Alt yazıyı bizler kadar iyi takip edemediği için izlediğinden de birşey anladığını sanmıyorum. Kötü oldu, yani böyle bir filmi yarı yıl tatilinde gösterime sokuyorlar ama seslendirme yapmıyorlar. İlginç...

Kitap serisini okumadığım için sadece filmle alakalı yorum yapacağım. Filmin bütününde bir çocuk filmi olduğunu hissettiren bir yapı mevcut. Masalsı yanı, ailevi değerleri, akıp giden üslubuyla dağınık bir film olmadığını söyleyebilirim. Brendan kendisine ithaf dilmiş rolde gayet iyi, artık baba rollerinin de adamı olduğunu gösteriyor. Paul Bettany bence filmin en iyilerindendi, olayları sürükleyen karakter konumunda. Ancak ve ancak yine belirtiyorum çok çocuksu, ciddileşmeye ve korkutmaya çalışırken bile... Bu yüzden gardınızı ona göre alıp gidin.

10/7 Neden? Beni olmasa bile hitap ettiği kesimi memnun edebilecek bir film de ondan.
Admin
Admin
Admin

https://popcorn.yetkinforum.com